Урядовий портал гаряча телефонна лінія для звернень громадян Купить доску, брус, рейку, пиломатериалы Белогородка, Дмитровка, Ирпень, Буча
Меню навигації
Свята України
Ми в соц.мережах
Курс валют
Ціни на паливо
Популярні статті
Наше опитування
Реклама

Послуги екскаватора, самоскида, Білогородка, Бобриця, Гореничі, Ігнатовка, Шевченкове

24-11-2015, 10:33  Наука та технології / Корисні посилання / БізнесЧому не можна працювати безкоштовно ?
 
Помітили помилку! Виділіть фрагмент тексту + натисніть Ctr+Enter та повідомте нас!

Чому не можна працювати безкоштовно ?

Я вирішив зробити пам'ятку, в якій перерахую по пунктах, чому нікому і ніколи не можна працювати безкоштовно. Ця пам'ятка допоможе тому, ким регулярно намагаються скористатися не завжди чесні люди. Відразу обмовлюся, що під безкоштовним я розумію проект, який виконавцю не приносить відчутної користі.

Не можна безкоштовно працювати тому, що ...
 
Нуль
Якщо робота робиться безкоштовно, її вартість дорівнюватиме нулю для всіх сторін. Не дивуйтеся, якщо через тиждень проект, який був потрібен вчора, скасують не моргнувши й оком, а вам навіть не скажуть спасибі. Все, що дістається на халяву, не цінується. Взагалі. Така людська природа.
 
Результат
Мені не відомі випадки написання технічного завдання або брифа в безкоштовному проекті. Як правило, все закінчується одним коротким розмовою і максимум декількома листами. Ризик прийти не до того результату в безкоштовному проекті високий.
 
Терміни
Ваш старий друг Петя, з яким ви ввечері сиділи в шинку, попросив зробити для його нового стартапу логотип (лавочку, крило від мопеда - неважливо). Попросив зробити у фоновому режимі. Ви погодилися. На ранок ви пошкодували, тим більше що на вас звалилося два відмінні проекту з хорошим бюджетом, місяця на три. Куди піде Петро? Правильно, в кінець черги. І швидше за все, Петро не дочекається. Тому що ніхто не ставить реальних термінів безкоштовним проектам.
 
Якість
Припустимо, ви вирішили здійснити супер зусилля і зробити Петін проект за ніч до старту нових проектів. Глибока ніч, очі ваші налиті кров'ю, ви жахливо хочете спати і вже готові вбити Петю разом з його стартапом. Але до п'ятої ранку ви нарешті натискаєте кнопку відправити. Що саме ви відправляєте Пете, вже не має значення. Тому що швидко якісно не буває.
 
Нерви
Тут все зрозуміло. Якщо вам доводилося обіцяти, а потім шкодувати про свою обіцянку, то ви зрозумієте. Відмазки, кривляння, хованки, розмови по душам - все це чекає вас, якщо ви вирішите відмовитися від свого слова. Або ви будете ненавидіти себе і давати клятвені обіцянки більше ніколи нічого не робити безкоштовно. Самокатування десятого рівня вам забезпечено!
 
Відносини
Не сподівайтеся, що відносини в безкоштовному проекті чимось відрізняються від комерційного. З вас запитають по саме не хочу, а то й глибше. І відмазки, типу: "Ну а що ти хотів безкоштовно?" НЕ прокатають. Незадоволений людина буде однаково незадоволений при будь-якому прайсі. Зіпсувати відносини безкоштовно навіть простіше.
 
Комплекси
Ви вирішили взятися за безкоштовний проект в надії, що зможете покласти його в своє портфоліо і брати гроші за наступні? Не смішно! Швидше за все, ваш наступний проект теж буде безкоштовним. Тому у вас є слабке місце і любителі халяви успішно користуються ним, змушуючи генерувати все нові і нові безкоштовні проекти. Ваше слабке місце - це комплекс неповноцінності. І роблячи безкоштовні проекти халявникам, ви навряд чи від них позбудетеся. А от поганих наробите точно. Краще реалізуйте свої особисті проекти або викладайте навчальні.
 
Розвиток
Рости можна тільки в тому випадку, якщо ви робите великий, цікавий і складний проект в команді. Безкоштовний проект по визначенню таким бути не може. Він короткий, неякісний і нелюбимий. Чому ви можете у нього навчитися? У той час, коли ви робите безкоштовний проект, ви не зростаєте.
 
Ринок
Роблячи безкоштовну роботу, ви шкодите ринку і своїм колегам. По-перше, ви справляєте неякісний продукт, засмічуючи ринок і мізки клієнтам. По-друге, вам не платять грошей, а значить ви їх не витратите, і хтось не отримає їх в обмін на свої товари і послуги. Тобто, безкоштовна робота гальмує економічне зростання і гальмує розвиток економіки країни в цілому. І колеги вас тихо ненавидять, бо ви відбираєте їхній хліб.
 
Колеги
Вони вас не люблять. Щиро і з усією душею. Нікому і ніколи не розповідайте про свої безкоштовних подвигах. Тільки якщо цей проект вам дійсно дорогий і корисний.

Резюмую практичними порадами, які допоможуть вам не попадатися на безкоштовні проекти:


1. Ніколи не обіцяйте, якщо ви в гарному настрої. Вийдіть з приміщення. Візьміть тайм-аут і добре зважте всі за і проти. Думайте головою, а не серцем.
 
2. Ніколи не кажіть "так", якщо не впевнені. Якщо ви скажете: "Так, я зроблю це, якщо у мене з'явиться час", то вважайте ви вже пообіцяли. Люди сприймають це як обіцянку, а не як умова.

3. Навчіться говорити "ні". Без істерик, без манірності, з посмішкою дивлячись в очі. Другу, колезі, Папі Римському. Відразу сказати ні набагато краще, ніж пообіцяти і не зробити.

4. Не сподівайтеся, що вам раптом наприкінці проекту заплатять або подарують щось. Те, що ви вважаєте само собою зрозумілим, не всі вважають таким.

5. Не робіть тестових завдань! Їх можна робити тільки якщо ви влаштовуєтеся до Лебедєва, або ви реально крутий профі, а портфоліо немає (що дивно). Тестові завдання придумали халявщики! Мені відомий випадок, коли одна компанія кілька років поспіль розміщувала вакансію з гарною зарплатою і при цьому просила виконати тестове завдання: зверстати буклет, зробити газету, оформити стенд. По-моєму, ця вакансія досі не закрита.
 
Поважайте себе, свій труд та труд інших!
 
 
Погода
Реклама
Новини RSS
Реклама
•  Copyright © 2011-2019. bilogorodka.info. All Rights Reserved
•  Design © 2006-2019 Studio F26